plakat miniPrzegląd
Szekspirowski
2021

Powyżej plakat XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim. W tle tegorocznego plakatu cytat z dramatu Measure for Measure (Miarka za miarkę). Tradycyjnie Przeglądowi będzie towarzyszył spektakl oparty na tym dramacie w wykonaniu Teatru Panopticum z MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Tradycyjnie tworzyć go będą:
Mieczysław Wojtas – scenariusz i reżyseria,
Piotr Tesarowicz – muzyka,
Jerzy Wrzos – scenariusz i adaptacja tekstu angielskiego.
Bohaterowie Miarki za miarkę mierzą się ze sprzecznościami tkwiącymi w głębi ich duszy i próbują je rozwikłać. Gdzie jest równowaga między dobrem i złem, praworządnością i autorytaryzmem, empatią i brakiem współczucia? Sztuka nie daje definitywnych rozstrzygnięć zawartych w niej moralnych i politycznych dylematów. Trudno jednak się dziwić skoro tak łatwo szalę tej wagi może przechylić na jedną stronę symboliczne piórko. I wystarczy przyjrzeć się etycznym i prawnym problemom współczesnego świata, aby stwierdzić jak ponadczasowym geniuszem jest William Szekspir.

XXIII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira Scenes from Shakespeare in English Festival, w związku z panującą pandemią, odbędzie się w formule online. Uczestnicy proszeni są o dokonanie wideo nagrania (HD lub 4K) i przesłanie go, po wcześniejszym zgłoszeniu do 15 marca, do organizatora za pośrednictwem WeTransfer – internetowej platformy do przesyłania plików – bezpłatnie do 2GB do dnia 31 marca 2021 r.


Po wstępnej selekcji, nagrania zostaną przesłane do trzech jurorów, w tym jednego Brytyjczyka.

Wszystkie szczegóły można znaleźć w: KONTAKT pod: List zapraszający oraz Formularz zgłoszeniowy.

Serdecznie zapraszam. Jerzy Wrzos

 

Przegląd Szekspirowski 2020 - zapraszamy do archiwum